Novinky z ostravské gastroscény (97)

Představujeme bistro Karma Kitchen | Pavilon začal letní sezónu | Palačinkárna Au Pére Tranquille ukončila provoz

Ahojte!

Léto je tady, protože otevřel Pavilon.

A kromě centra se to začíná rozjíždět také v Porubě.

Tady se již při pěkném počasí začíná plnit Skautská a podniky v tomto food marketu rozjíždění své grilly.

A dneska se podíváme právě na Skautskou, do jednoho z těch novějších podniků.

Enjoy!

V několika předchozích newsletterech jsme se již věnovali indické kuchyni.

Představili jsme si restauraci Makalu i Taste of India.

Obě tyto indické restaurace patří mezi ty, které rád čas od času navštívím.

A nedávno k nim nově přibyla také Karma Kitchen, která provozuje svůj box v rámci food marketu Skautská.

Tu si dnes v krátkosti přiblížíme.

Nejsem žádný velký znalec indické kuchyně, ale pokud srovnám Karma Kitchen s dalšími výše zmíněnými restauracemi, jídlo je na podobné úrovni.

Vyrazit tady můžete na všechny tradiční speciály, které znáte z jiných indických restaurací.

Osobně mám moc rád Chicken Tikka Masala (kuřecí kousky v omáčce s čerstvých rajčat), Butter Chicken (kuřecí kousky ve smetanovo-máslové omáčce z rajčat) nebo Mango Chicken (kuřecí kousky v jemně kořeněné mangové omáčce).

Nemůže chybět ani Chicken Vindaloo, tedy kuřecí kousky v nejpálivější indické omáčce jejíž základem je chilli.

Chicken Tikki Masala

Každé z těchto jídel stojí od 225 do 245 Kč.

V ceně není příloha, tu si musíte k jídlu dokoupit.

Moje nejoblíbenější variantou je kombinace rýže a indického chlebu Naan. Cena je 79 Kč.

Celkově Vás jídlo vyjde na nějakých cca 300 Kč.

Oproti třeba Taste of India, kde dostanete v poledním menu „all you can eat“ za 209 Kč to je cenově o něco dražší.

Na druhou stranu v rámci Poruby dobrá indická kuchyně chyběla, takže já tomu i za vyšší cenu fandím a mám radost, že tady nyní indickou kuchyni máme.

Podnik funguje v rámci otevíracích dní celého areálu, tedy od úterý do neděle.

Co se za poslední dobu událo mezi ostravskými podniky? Tady je souhrn těch nejzajímavějších zpráv:

  • Restaurace Coloseum a Viktorka Plzeňská Tankovna mají nové menu. Vyzkoušet tak můžete z celé řady nových jídel, které si postupně ukážeme také na našem Instagramu. Prohlédnout si nové menu z Colosea nebo Viktorky můžete tady a tady.

  • Dočkali jsme se! Brány Pavilonu se otevřely 2. května a my tak můžeme trávit opět slunečné dny v tomto příjemném areálu na Černé louce. Více informací zde »

  • Slavná “palačinkárna” neboli Café Au Pére Tranquille po dlouhých 24 letech provozu skončila. Poslední palačinky zde byly udělány 30.4. a tím skončila jedna éra kdysi oblíbeného podniku. Více informací zde »

  • Kavárna U Dvou Přátel bude 15. května od 16 hod. slavit své druhé narozeniny. Na jejich oslavě se můžete těšit na grill, drinky a djs. Více informací zde »

  • Maku Manu bude o víkendu 22. a 23. května oficiálně otevírat letní sezónu svou grill párty. Více informací zde »

Máte vlastní podnik v Ostravě a chcete, aby se Vaše novinky dostaly k našim čtenářům? Napište mi »

Bavil Vás dnešní newsletter?

Dejte mi vědět, jak moc se Vám líbilo (nebo nelíbilo) dnešní číslo.

Díky za Váš feedback, moc si toho vážím!

💌 Pokud Vás tento newsletter baví, sdílejte jej s přáteli »

To je dneska všechno. Jsem rád, že jste dočetli až sem.

Tento newsletter pro Vás s radostí každý týden připravuji. Baví mě objevovat a zkoušet zajímavé podniky. Někdy vyrážím sám, někdy s rodinou a někdy s kamarády. Podniky hodnotím vždy poctivě a sdílím ty nejlepší, protože chci podporovat pouze ty, do kterých sám rád chodím.

Ahoj zase za týden,
Kuba