Novinky z ostravské gastroscény (98)

Představujeme nově otevřený bar Pod Sýkorákem a restauraci Celnice v Hlučíně

Ahojte!

Po měsíci se hlásím s dalším číslem.

Zcela upřímně, bez nějakých výmluv přiznávám, že v poslední době se mi newsletter nepíše úplně nejlépe.

Hlavním důvodem je neskutečně se opakující nuda v ostravském gastronomickém rybníčku.

Po 3 letech, kdy aktivně chodím po ostravských restauracích, musím konstatovat, že jsem čekal posun jiným směrem.

Odvážnější, originální, nové koncepty - to vše mi tady chybí.

Bohužel, nových podniků příliš nevzniká, a když ano, většinou se jedná o nezajímavé kavárny, fast foody nebo podle šablony vytvořené restaurace bez známky jakékoliv kreativity.

Dohnat Prahu či Brno se zdá být úplné sci-fi, ale naše gastronomická scéna nestačí ani na Olomouc. A to je fakt smutné.

I proto nejsem schopen psát newsletter v intervalu, ve kterém v posledních minimálně 2,5 letech vycházel.

Stále se snažím najít newsletteru nový, ideální koncept.

Dneska to bude takový pokus.

V hlavní části představím tentokrát 2 podniky, které mě v posledním měsíci zaujaly.

Uvidíme, možná toto bude tento směr.

Jedno číslo měsíčně, ve kterém představím v kratší verzi více podniků, které mě v daném měsíci chytly.

Uvidíme.

Tak teď už pojďme na nové číslo.

Enjoy!

Pod Sýkorákem

Jop, když jsem psal o tom, že v Ostravě nevzniká nic nového s originálnější myšlenkou, tak toto je výjimka.

Pod Sýkorovým mostem v centru totiž otevřel nový venkovní bar s jednoduchým názvem - Pod Sýkorákem.

Inspirace z velkých metropolí typu Londýn je tady cítit a já tomu dávám oba palce nahoru.

Bar se nachází hned naproti Docku, vedle schodů s výhledem na řeku a posezení najdete přímo pod mostem.

Za mě skvělý nápad.

Dock dostane konkurenci, kterou tak nutně potřebuje a kolem řeky se vytvoří taková příjemná procházka se zastávkami - Dock, Pavilon, Loděnice a právě Pod Sýkorákem.

Nabídka je jednoduchá a primárně se jedná o bar.

Zajít tu můžete na pivo z pivovaru Nachmelená opice (ale taky na Plzničku), oblíbené drinky Aperol Spritz, Mojito či Cuba Libre nebo na kávu od Fathers.

Nečekejte žádné kulinářské hody, ale k snědku tu něco dostanete.

Konkrétně různé druhy quesadilly, toasty či plněné bagely dle denní nabídky.

Posezení Pod Sýkorákem

Restaurace Celnice

Druhý podnik, který bych dnes chtěl zmínit je restaurace Celnice v Hlučíně.

Vyrazil jsem tady sice zatím pouze na denní menu, ale mile mě překvapilo.

Jedním z důvodů, proč se o restauraci chci zmínit je, že vám může tento tip přijít vhod během léta, pokud vyrazíte k vodě právě na Štěrkovnu v Hlučíně.

Restaurace se totiž nachází prakticky naproti hlavního vstupu.

Stačí z parkoviště přejít cestu a budete u restaurace.

Vzhledem k tomu, že v okolí není moc kde jinde zajít, pro mě osobně se Celnice stane hlavním občerstvovacím místem, když budu na Štěrkovně.

Restaurace je moderně zrekonstruována a má dvě venkovní části. Jednu terasu, na kterou se dostanete z hlavní části restaurace a pak zahrádku.

Místa je tu tedy dost.

Kromě příjemného prostředí restaurace jsem ochutnal jídla z polední nabídky (polévka + hlavní jídlo za 220 Kč).

Cena tedy férová a kromě chutného jídla bylo super také servírování a vše kolem. Přestože máte jídlo z polední nabídky, neměl jsem pocit, že by mě na něm někdo chtěl ošulit.

Určitě tady ještě vyrazím na jídla a la carte, ale prozatím se za mě jedná o restauraci, která si v Hlučíně může najít své hosty.

Bavil Vás dnešní newsletter?

Dejte mi vědět, jak moc se Vám líbilo (nebo nelíbilo) dnešní číslo.

Díky za Váš feedback, moc si toho vážím!

💌 Pokud Vás tento newsletter baví, sdílejte jej s přáteli »

To je dneska všechno. Jsem rád, že jste dočetli až sem.

Tento newsletter pro Vás s radostí každý týden připravuji. Baví mě objevovat a zkoušet zajímavé podniky. Někdy vyrážím sám, někdy s rodinou a někdy s kamarády. Podniky hodnotím vždy poctivě a sdílím ty nejlepší, protože chci podporovat pouze ty, do kterých sám rád chodím.

Ahoj zase za týden,
Kuba