- Ostrava.restaurant
- Posts
- Novinky z ostravské gastroscény (98)
Novinky z ostravské gastroscény (98)
Představujeme nově otevřený bar Pod Sýkorákem a restauraci Celnice v Hlučíně


Ahojte!
Po měsíci se hlásím s dalším číslem.
Zcela upřímně, bez nějakých výmluv přiznávám, že v poslední době se mi newsletter nepíše úplně nejlépe.
Hlavním důvodem je neskutečně se opakující nuda v ostravském gastronomickém rybníčku.
Po 3 letech, kdy aktivně chodím po ostravských restauracích, musím konstatovat, že jsem čekal posun jiným směrem.
Odvážnější, originální, nové koncepty - to vše mi tady chybí.
Bohužel, nových podniků příliš nevzniká, a když ano, většinou se jedná o nezajímavé kavárny, fast foody nebo podle šablony vytvořené restaurace bez známky jakékoliv kreativity.
Dohnat Prahu či Brno se zdá být úplné sci-fi, ale naše gastronomická scéna nestačí ani na Olomouc. A to je fakt smutné.
I proto nejsem schopen psát newsletter v intervalu, ve kterém v posledních minimálně 2,5 letech vycházel.
Stále se snažím najít newsletteru nový, ideální koncept.
Dneska to bude takový pokus.
V hlavní části představím tentokrát 2 podniky, které mě v posledním měsíci zaujaly.
Uvidíme, možná toto bude tento směr.
Jedno číslo měsíčně, ve kterém představím v kratší verzi více podniků, které mě v daném měsíci chytly.
Uvidíme.
Tak teď už pojďme na nové číslo.
Enjoy!

Pod Sýkorákem
Jop, když jsem psal o tom, že v Ostravě nevzniká nic nového s originálnější myšlenkou, tak toto je výjimka.
Pod Sýkorovým mostem v centru totiž otevřel nový venkovní bar s jednoduchým názvem - Pod Sýkorákem.
Inspirace z velkých metropolí typu Londýn je tady cítit a já tomu dávám oba palce nahoru.
Bar se nachází hned naproti Docku, vedle schodů s výhledem na řeku a posezení najdete přímo pod mostem.
Za mě skvělý nápad.
Dock dostane konkurenci, kterou tak nutně potřebuje a kolem řeky se vytvoří taková příjemná procházka se zastávkami - Dock, Pavilon, Loděnice a právě Pod Sýkorákem.
Nabídka je jednoduchá a primárně se jedná o bar.
Zajít tu můžete na pivo z pivovaru Nachmelená opice (ale taky na Plzničku), oblíbené drinky Aperol Spritz, Mojito či Cuba Libre nebo na kávu od Fathers.
Nečekejte žádné kulinářské hody, ale k snědku tu něco dostanete.
Konkrétně různé druhy quesadilly, toasty či plněné bagely dle denní nabídky.

Posezení Pod Sýkorákem
Restaurace Celnice
Druhý podnik, který bych dnes chtěl zmínit je restaurace Celnice v Hlučíně.
Vyrazil jsem tady sice zatím pouze na denní menu, ale mile mě překvapilo.
Jedním z důvodů, proč se o restauraci chci zmínit je, že vám může tento tip přijít vhod během léta, pokud vyrazíte k vodě právě na Štěrkovnu v Hlučíně.
Restaurace se totiž nachází prakticky naproti hlavního vstupu.
Stačí z parkoviště přejít cestu a budete u restaurace.
Vzhledem k tomu, že v okolí není moc kde jinde zajít, pro mě osobně se Celnice stane hlavním občerstvovacím místem, když budu na Štěrkovně.
Restaurace je moderně zrekonstruována a má dvě venkovní části. Jednu terasu, na kterou se dostanete z hlavní části restaurace a pak zahrádku.
Místa je tu tedy dost.
Kromě příjemného prostředí restaurace jsem ochutnal jídla z polední nabídky (polévka + hlavní jídlo za 220 Kč).
Cena tedy férová a kromě chutného jídla bylo super také servírování a vše kolem. Přestože máte jídlo z polední nabídky, neměl jsem pocit, že by mě na něm někdo chtěl ošulit.
Určitě tady ještě vyrazím na jídla a la carte, ale prozatím se za mě jedná o restauraci, která si v Hlučíně může najít své hosty.
![]() | ![]() |


Bavil Vás dnešní newsletter?
Dejte mi vědět, jak moc se Vám líbilo (nebo nelíbilo) dnešní číslo.
🔥 Vynikající, přečetl/a jsem ho od začátku do konce
🤷🏻♀️ Ušlo to, ale už jsi to zvládl lépe
🤔 Dneska mě to moc nebavilo
Díky za Váš feedback, moc si toho vážím!
💌 Pokud Vás tento newsletter baví, sdílejte jej s přáteli »

To je dneska všechno. Jsem rád, že jste dočetli až sem.
Tento newsletter pro Vás s radostí každý týden připravuji. Baví mě objevovat a zkoušet zajímavé podniky. Někdy vyrážím sám, někdy s rodinou a někdy s kamarády. Podniky hodnotím vždy poctivě a sdílím ty nejlepší, protože chci podporovat pouze ty, do kterých sám rád chodím.

Ahoj zase za týden,
Kuba

